"Szczerze polecam każdemu kto chce nauczyć się nie tylko strzelać, ale też przeżyć."

Opinie kursantów o szkoleniach

Jeżeli ktoś jest zainteresowany czymś więcej niż strzelaniem z miejsca jak gajowy na 25m to coś dla niego. Mega kozackie szkolenie, instruktorzy Zima i Pan X 100 % merytoryczni. Nauczycie się dużo więcej niż się spodziewacie. Polecam i pozdro z Rzeszowa!

~ Michal Aldora

Instruktorzy z pełnym zaangażowaniem! Nie teoretycy, tylko praktycy. Idealne miejsce na nabycie nowych umiejętności, pozbycie sie złych nawyków. Żaden trening nie wyglada tak samo. Z pełną odpowiedzialnością polecam zarówno początkującym jak i profesjonalistom!

~ Andrew

Dobre szkolenie. Nie ma tu wytapiania czasu czy bezsensownej utylizacji amunicji. Profesjonalne i bezpiecznie podejście do zajęć i kursantów bez zbędnego owijania w bawełnę. Jeśli chcesz się uczyć taktyki to dobrze trafiłeś. Miło poćwiczyć z profesjonalistami. Pozdrawiam.

~ Wroobz

Zima i Pan X wprowadzili nową jakość na polski rynek szkoleń. Treningi prowadzone są z naciskiem na naukę skutecznej taktyki i bezpiecznego operowania bronią w warunkach stresu i ograniczonej przestrzeni. To zdecydowanie wyróżnia ich wśród konkurencji, bo sam strzał (jeśli konieczny) to ostatni element - warunki do jego oddania trzeba sobie wcześniej wypracować, bo żaden bandyta nie da się łatwo podejść i obezwładnić. Czy warto jechać pół Polski na trening? Zdecydowanie tak.

~ Lucky Luke

Witajcie! Chciałem podzielić się z Wami moim zdaniem na temat szkoleń w firmie Panów X&Z Winter Szkolenia. Moje pierwsze spotkanie miało miejsce w Warszawie na strzelnicy FSO gdzie przećwiczyliśmy CQB, dodam iż to był mój pierwszy kontakt z tego typu szkoleniem.

Już od pierwszych minut widać było totalny profesjonalizm ze strony prowadzących zajęcia instruktorów, mam na uwadze zachowanie bezpieczeństwa i indywidualne podejście do każdego z kursantów. Nasza grupa pionierów składała się z ośmiu osób. W zajęciach brali również udział kursanci z dłuższym stażem treningowym - grupa ta przewyższała znajomością technik i obsługi broni krótkiej i długiej. Powiem szczerze że zaimponowali mi swoją postawą.

Po omówieniu niezbędnych procedur, zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny czteroosobowe. Nie wliczam Panów kursantów z dłuższym stażem, ze względu na fakt iż ta właśnie grupa była zajęta swoim treningiem, który bacznie obserwowałem. Drużyny pionierów w ciągu kilku dobrych godzin przećwiczyły techniki zdobywania pomieszczeń.

Szkolenie odbyło się z użyciem nowoczesnych karabinków. Korzystaliśmy z amunicji ostrej, podkreślam iż wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa zostały zachowane i na bieżąco kontrolowane przez światowej klasy instruktorów. Przez cały czas trwania kursu dało się wyczuć pełne oddanie i jasny przekaz Panów X&Z. Zaangażowanie i ściśle jasno przeprowadzone zajęcia utwierdziły mnie w przekonaniu iż Panowie instruktorzy w kompleksowy i bardzo łatwy sposób przekazują swoją wiedzę. Atmosfera szkolenia była bardzo przyjemna, a wiedza którą zdobyłem podczas trwania szkolenia jest bezcenna.

Moje kolejne doświadczenie z firmą Winter Szkolenia to tak zwany Bieszczadzki Wpierdol. Według mnie to jedno z najciekawszych szkoleń w jakim kiedykolwiek brałem udział. Cała przygoda trwała trzy dni. Panowie X&Z przygotowali dla nas dawkę survivalu, dzięki czemu każdy uczestnik z osobna mógł przetestować swój sprzęt, a co najważniejsze samego siebie. Dzięki pracy zespołowej wszyscy uczestnicy ukończyli przemarsz.

Podczas trwania wyprawy instruktorzy przekazali nam wiedzę związaną z podstawami zielonej taktyki. Podsumowaniem wyprawy był bojowy trening strzelecki, w warunkach zmęczenia. Panowie instruktorzy po raz kolejny udowodnili iż warto korzystać z ich szkoleń. Przede mną jeszcze dużo nauki, popełniam wiele błędów które X&Z wychwytują w mgnieniu oka.

Bez zbędnego pierdolenia Panowie instruktorzy i drodzy kursanci dziękuję Wam za waszą szczerość i podejście do tematu. Z wyrazami szacunku Mj Kbk!

~ Mj Kbk

Byłem już na kilku szkoleniach strzeleckich, jednak to prowadzone przez Zimę i X zdecydowanie najbardziej przypadło mi do gustu. Minimum shitu, maximum tego co najbardziej potrzebne przy strzelaniu bojowym. A Bieszczadzki Wpierdol genialny! Elementy zielonej taktyki, nacisk na pracę w grupie - "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", no i zajebista atmosfera. Dla mnie to było szkolenie w stylu "przez mięśnie do głowy". Mogłem przeczytać masę poradników, obejrzeć godziny filmów na YT i wysłuchać rad wielu ekspertów na temat tego co spakować do plecaka na taki patrol, ale dopiero jak nogi i plecy paliły mnie żywym ogniem to nauczyłem się co tak naprawdę oznacza słowo "niezbędne". Następnym razem żadne "przyda się", każdy gram ma znaczenie :) Nie mogę się już doczekać kolejnej, kwietniowej edycji :)

~ Cichy

Jeżeli chcecie rozpocząć swoją przygodę z bronią i doświadczyć chociaż po części jak wygląda prawdziwa robota w Najlepszej Jednostce Specjalnej Świata to WINTER SZKOLENIA jest jedyną firmą w Polsce która wam to zapewni. Zima i Pan X to instruktorzy którzy dają poczucie bezpieczeństwa i motywację w każdym momencie szkolenia. Doświadczyłem tego szczególnie na Bieszczadzkiej Przechadzce gdzie ekipa była tak zgrana, że nie było mowy o tym żeby ktoś poczuł się słabeuszem. Na Pewno wrócę na szkolenia do Zimy i X-sa, ponieważ wiedza którą tu zdobywam jest bezcenna. Szczerze Polecam !!

~ Wujas

Szkolenia na wysokim poziomie, pełny profesjonalizm. Śmiało mogę polecić osobom zaczynającym przygodę z bronią palna lub chcącym czegoś więcej. Jak i też po prostu ludziom którzy chcą miło spędzić czas w doborowym towarzystwie.

~ Majki

Na szkoleniach u Zimy i "Iksa" byłem 4 razy i planuje następne wizyty. Pierwszy raz byłem w listopadzie 2021 i od razu szok w pozytywnym znaczeniu - nawał informacji i nauka w przyspieszonym tempie. Wszystko baaardzo praktycznie i jeśli tylko masz pytanie "dlaczego tak?-bo ja bym zrobił inaczej" od razu uzasadniane i logicznie tłumaczone.

To co mnie najbardziej zaskoczyło szalenie pozytywnie to, że po paru ćwiczeniach strzeleckich, dodaniu trochę stresu w formie "force on force" wyszło, że całe moje wyćwiczone "dryle" trafia szlak i wychodzą moje naturalne sposoby postępowania, o których gdyby nie Zima i X być może nigdy bym się nie dowiedział. To co ćwiczyłem w sterylnych warunkach chłopaki zweryfikowali w kilka godzin i wszystko ładnie się poukładało i stało naturalne - mój organizm sam wybierał to co mu pasuje i co wychodziło dopiero pod "dużą" presją. Oczywiście dla miłośników dryli też jest ich masa - jeśli chcesz dostaniesz te sprawdzone w boju i będziesz je mógł godzinami szlifować w domu.

Osobny temat to zajęcia z czarnej taktyki - temat jest tak rozległy i złożony a chłopaki dwoją się i troją, żeby przekazać jak najwięcej wiedzy - wszystko praktycznie. Po takiej ilości wiedzy potrzebujesz sobie to wszystko ułożyć w głowie, ale po pewnym czasie wszystko staje się logiczne i naturalne.

Podsumowując - profeska szkolenia i elita instruktorska dla tych, którzy chcą się rozwijać w tej konkretnej dziedzinie. Prawdopodobnie już po pierwszych zajęciach Twój świat strzelecki odwróci się do góry nogami - u mnie tak było - i zobaczysz jak niewiele wiesz i w jak fałszywych przekonaniach żyjesz co do realiów...

Polecam każdemu - nawet jeśli nie interesuje cię świat strzelecki, jednostek specjalnych itp, to jest to niepowtarzalna okazja dotarcia do pewnych obszarów siebie, których wcześniej nie miałeś okazji poznać.

~ Marcin

Szkolenie z "wysokościówki" było naprawdę MEGA! Obaj Instruktorzy to najwyższa półka. Zajęcia prowadzone na luzie, z humorem, jednocześnie bardzo profesjonalnie i z duża uważnością na uczestnika. Ćwiczenia dostosowane do poziomu. Prima Sort. Polecam serdecznie wszystkim.

~ Przemek

Siema! Jak dobrze wiemy, dziś i za wpier**l można zapłacić, a jeżeli mamy wybór to tylko Xsowi i Zimie! Nie ma lepszego sposobu na poszerzenie swojej strefy komfortu niż wyjście na przeciw samemu sobie oraz swoim słabością, a życia nie zwyciężysz siedząc na kanapie w klapkach! Co zyskujesz na takim kursie? -Mocniejszy charakter -Wiedze o możliwościach własnego organizmu -Co rzeczywiście przydaje się na wyprawie -Masę doświadczenia związanego z pracą w terenie (orientacja, nawigacja, świadomość otoczenia) -Zapoznanie się z podstawami działań specjalnych -Spokój od telefonu -Dreszczyk emocji -Masę wspomnień i opowieści -Być może zdjęcie z misiem???? Pozdro!

~ Szymon

Polecam każdemu kto zastanawia sie czy warto ! 12 godzin szkolenia mija momentalnie pod profesjonalnym okiem Zimy i X-a ! Pozostaje zmęczenie i satysfakcja !!

~ Andrew

Dwóch Fachowców z wielkim starzem bojowym nie trzeba więcej dodawać! Po prostu zapisz się na szkolenie i to przeżyj!

~ Gandalf

Co dają szkolenia u chłopaków? Praca na broni, współpraca w zespole, ćwiczenie komunikacji, a to wszystko w świetnej atmosferze. Każdy trening rozwala system w głowie i w domu człowiek siada i myśli o tym wszystkim czego dowiedział się na szkoleniu. Dla mnie bomba. Dzięki panowie za wiedzę, którą przekazujecie!

~ Włodek

Polski rynek bojowo-obronnych szkoleń strzeleckich przyzwyczaił nas do tego, że idzie się na jedno szkolenie, ewentualnie poziom 1, 2, 3, i na tym kończy się oferta danej firmy. Do tego często okazuje się, że więcej w tym wszystkim sportu, niż taktyki.

Zima z X-em wprowadzili niespotykany dotychczas model, który dzięki elastyczności i ciągłemu dostosowaniu treningów do poziomu uczestników, a także systematycznemu dodawaniu kolejnych elementów, stawia przed nami coraz to nowe wyzwania i pozwala na dalszy rozwój umiejętności.

To wszystko z oczywistą korzyścią dla nas, kursantów, ale również dla samego rynku, bo już widać, że Panowie mocno w nim namieszali, i kolejne firmy, chcąc nie chcąc, również zaczynają rozszerzać ofertę (chociaż oczywiście oryginał pozostaje oryginałem :]).

Najlepszą chyba rekomendacją jest fakt, że ludzie wracają na kolejne treningi i ja również wracam, i wracać będę.

~ Piotrek

Wpadamy z synem przy każdej okazji. Młody w końcu nauczył się drzeć mordę i przeklinać ;)

A tak serio, to nie przeklina, ale w domu szlifuje to, czego się nauczył, bo trening nie polega tylko na zmęczeniu uczestników, ale bardziej na otwieraniu głów. Dawka wiedzy z każdego kolejnego szkolenia rośnie wykładniczo. Chłopaki widzą, kto ile umie, na ile można komu pozwolić. No i nie zdarzyło się, żeby nie odpowiedzieli na jakiekolwiek pytania odnośnie sytuacji taktycznych. A to chyba w szkoleniu najważniejsze.

Szacun za wiedzę, której nie traktujecie ekskluzywnie, jako daną nielicznym, tylko chętnie przekazujecie ją dalej.

Przygoda z Zimą i X-em trwa i trwa mać! :)

~ Tomek

Szczerze polecam każdemu kto chcę nauczyć się nie tylko strzelać, ale też przeżyć. Ćwiczenia są odpowiednio dobierane do poziomu umiejętności strzelca. Panowie wiedzą co robią i nie rzucają słów na wiatr. Na szkoleniu byłem pierwszy i na pewno nie ostatni raz. Pozdro!

~ Szymon

Wrażenia po, tak jak atmosfera w trakcie, bardzo pozytywne. Dużo przekazanej wiedzy i możliwości przećwiczenia omawianych zagadnień. Przez cały czas trwania szkolenia nie czułem aby chociaż trochę były łamane zasady bezpieczeństwa. Szkolenie pomogło mi szlifować podstawy co uważam za kluczowe. Instruktorzy mieli czas odpowiedzieć na wszystkie pytania, uzasadnić swoją wypowiedź, przeanalizować wszystko co robiłem i na podstawie tego pomoc mi skorygować błędy.

Dziękuje za cała przekazana wiedzę. Z cała pewnością do zobaczenia.

~ Filip

Super zajęcia! Super podejście Zimy i Pana X, dużo gadania na temat, śmiechów i nauki. Ogrom wiedzy podany w przystępny sposób, zawsze chętnie wytłumaczą pokażą i skorygują. Człowiek czuje się jak na prawdziwym szkoleniu i morda sama się cieszy, że może liznąć świata operatorów oddziałów specjalnych. Nie wystrzeliwujesz tony ołowiu ale uczysz się poruszania z bronią i jak z niej korzystać. Po zajęciach czacha dymi i bardzo fajnie jest obejrzeć siebie na nagranych filmikach żeby poprawiać błędy i utrwalić wiadomości.

~ Łukasz

Miałem przyjemność trenować pod okiem Zimy i Pana X przez okres kilku miesięcy. Wrażenia, wspomnienia niesamowite. Ogromna wiedza praktyczna pozwala im na prowadzenie zajęć na poziomie nieosiągalnym chyba nigdzie indziej. Realizm i dynamika zadań robią naprawdę wrażenie i pozostawiają niesamowite wspomnienia. Każda osoba, która chciała by poznać solidne podstawy strzelania dynamicznego powinna skorzystać i ich oferty szkoleniowej.

~ Rychu

Świetna ekipa – konkretnie, merytorycznie, bezpiecznie. Przeszedłem z Nimi cały mój „szlak bojowy” od pierwszego kontaktu z bronią przez force on force po „jeden dzień z życia specajalsa” i zdecydowanie polecam. Nie ma timerów, nie patrzą czy cienie padają na stopy : ) i czy postawa zgadza się podręcznikiem. Uczą za to myśleć i działać, a o to w tym chyba chodzi!

~ Bartek

Byłem raz na szkoleniu podstawy strzelectwa bojowego - pistolet. Jestem bardzo zadowolony, chłopaki pokazali mi odpowiednią postawę, jak wychwycić błędy w postawie. Nauczyli podstawowych dryli, jak wymieniać magazynek, itp. Teraz ćwiczę w domu. Jak będę przekonany, że przyswoiłem wszystko co mi pokazali przyjdę ponownie, aby mnie sprawdzili i pokazali kolejne rzeczy. Szczerze polecam.

~ Gumcio

Jedyne takie szkolenia w Polsce, gdzie przez jeden dzień uczestnik na każdym poziomie może poczuć się jak specjals i być częścią czegoś naprawdę wyjątkowego. Jest adrenalina, jest dynamicznie ale jest też bardzo bezpiecznie.

Pełna profeska od kursantów. Gorąco polecam!

~ Daniel

Dzień z życia specjalista to przede wszystkim przygoda, która pozostaje na resztę życia.

Najistotniejszym elementem jest nauka dynamiki z daleko idącymi środkami ostrożności.

Kara wyrobiła nawyk odliczania (Pozdro dla Zbyszka) 💖💖💖💖💖💖

~ Lecho

Treningi na niewiarygodnie wysokim poziomie! Bez względu na poziom kursanta. Umiejętności tych dwóch Panów są nie do podważenia. Mimo wysokiej intensywności, nigdy nie czułem, że mi coś grozi oraz wiedziałem, że jestem w dobrych rękach.

~ Karol

Lepszych instruktorów nie znam.

~ Wiesiek Cyferblat

Najlepszy szkoleniowiec w tej części świata!

Zima 💥🤝

~ Leszczu

Zima krótko,

Zima to nie racja, co zawsze mówisz.... to ciężka prawda co mówisz.

Lubię Twoje porady, dla jednych są oczywiste dla innych są ciężkie do przyswojenia, bo nauczyli się na pamięć schematów i tak to jest: "a jak to,... ja na treningach i szkoleniach tak robiłem i się naumiałem" 😜

A szkolenia, nie tylko powinny uczyć schematów, lecz myślenia i nawet powiem więcej, dać sygnał żeby spie...ć jak trzeba, aby nie dostać kulki, chować się żeby przeżyć 😁 "Nic za wszelką cenę"

Twoje treningi i porady są bardzo życiowe. Szkolenia... szkoleniami, ale myślenia nic nie zastąpi, to co przekazujecie na szkoleniach to co widzę naturalne i swobodne!

Widzę na filmach, jak chcecie poprosić żeby ludzie zaczęli myśleć 😃

Lubię Was oglądać! Jak znajdę czas to wpadnę trochę zaczerpnąć wiedzy praktycznej 😊

Ps. Ludzie myślą że nauczą się kilku schematów i comandofoka 😛😛😛

~ Daniel Bagan

Twoja opinia jest dla nas ważna. Dzięki niej możemy ulepszać i rozwijać ofertę szkoleniową.

Kontakt

Winter Szkolenia / Royal TactX

FirmaWINTER SZKOLENIA Sebastian Zimochocki Bank41 1050 1025 1000 0091 3679 1549 Nip837 128 0854 Emailwinterszkoleniazima@gmail.com Tel+48 509 476 042